2023


Niedziela, 26 listopada 2023 g.17

Serdecznie zapraszamy do CKiIO w Podkowie Leśnej ul. Świerkowa 1 na naszą  kolejna premierę pt. „Serwus Madonna”.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SERWUS-MADONNA_PLAKAT_Podkowa-1.jpg

Podkowiański teatr sąsiedzki, Nieformalna Grupa Teatralna MIĘDZY SŁOWAMI zaprasza na spektakl, do którego tytuł zapożyczyliśmy od Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego: SERWUS MADONNA. Bo właśnie tytuł tego wiersza K.I.Gałczyńskiego stał się dla nas pretekstem do refleksji nad najważniejszą relacją w tym Świecie – pomiędzy kobietą i mężczyzną: czy jest niezmienna od zarania dziejów? Czy też się zmienia, wraz ze zmiennością różnych aspektów naszego życia. A pomogą nam to ustalić wybrani polscy poeci ostatnich stu lat.

W tym spektaklu poetycko-muzycznym usłyszycie i zobaczycie Państwo sąsiadów z Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej.


Festiwal Otwarte Ogrody 2023 PODKOWA LEŚNA– udział Związku Podkowian/ 16-18.06.2023/

PROFESOR W OGRODZIE – 17.06.2023

Ogród odbył się w ogrodzie pp. Anny i Piotra Łukasiewiczów

Organizowany wspólnie z Stowarzyszeniem LGD Zielone Sąsiedztwo. Poświęcony zmarłemu 12.12.2022 prof. Andrzejowi Tyszce.Do obejrzenia wystawa obrazów profesora, prezentacja publikacji w tym specjalnego numeru HOMO SAPIENS PODKOVIENSIS prezentująca teksty prof. Andrzeja Tyszki i wspomnienia o profesorze. Usłyszeliśmy wspomnienia przyjaciół i znajomych w miłej atmosferze gospodarzy.

OGRÓD ZDROWIA I REHABILITACJI PSYCHOFIZYCZNEJ- 18.06.2023

Odbył się  w Ogrodzie Barbary Podogrodzkiej  w PL ul Jelenia 2

PROGRAM:

  -Profilaktyka próchnicy zębów-szwajcarska skuteczna metoda – dr stomatolog Katarzyna Mosiej  wraz z aktorką Izabelą Dąbrowską;

– Jak wspierać zdrowie  psychiczne nastoletnich dzieci?- warsztat dla rodziców i opiekunów poprowadzi p. Monika Orkan-Łęcka / pedagog, psychoterapeutka w trakcie szkolenia, trenerka i założycielka Gabinetu U-kojenia w Milanówku, konsultantka telefonu Zaufania dla dzieci i młodzieży przy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę;

 – Rola rehabilitacji psychosomatycznej osób po ciężkich urazach i udarach– mgr rehabilitacji Andrzej Porowski;

– Znaczenie aktywności fizycznej w codziennym życiu – ćwiczymy razem z p. Danutą Dąbrowską/ technikiem masażystą i studentką V roku Wyższej Szkoły Rehabilitacji/;– Zalety używania miodów pszczelich w poprawie zdrowia – p. Antoni Tarłowski podkowiański pszczelarz i ekspert.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie naklejka-ZP-aktualizacja-2023.jpg

NIEDZIELA, 11 CZERWCA

Komedia filozoficzna wg jednoaktówki Sławomira Mrożka zatytułowana „Na pełnym morzu” to ponadczasowa opowieść, utrzymana w konwencji 'teatru absurdu’, która w sposób uniwersalny dotyka problemu godności człowieka.Zapraszamy na  kolejny spektakl Nieformalnej Grupy Teatralnej Między Słowami, zespołu który od dwunastu już lat pracuje przy naszym stowarzyszeniu. A premiera  ta wydarzy się w niedzielę 11 czerwca,  o godzinie 17.00 w sali widowiskowej CKiIO przy Świerkowej 1 w Podkowie Leśnej. Wstęp wolny. 


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie MROZEK_PLAKAT_JPEG-732x1024.jpg

Na życzenie CKIO spektakl zostanie powtórzony 8 października.

Poniżej – wideorejestracja przedstawienia premierowego: