Spektakle

Nieformalna Grupa Teatralna MIĘDZY SŁOWAMI zawiązała się w Podkowie Leśnej w kwietniu 2011 r. Założeniem programowym grupy jest prezentacja podkowiańskiej publiczności twórczości znanych i lubianych autorów, ale od tej mniej znanej, mniej spopularyzowanej strony. Uzdolnieni aktorsko dojrzali mieszkańcy Podkowy Leśnej, amatorzy, pracując pod kierunkiem profesjonalistów i we współpracy z muzykami, przygotowują programy poetycko-muzyczne. Grupa wywodzi swój początek z programowej działalności podkowiańskiego Uniwersytetu Otwartego POKOLENIA.

Założyciele grupy:
Ś.p. Michał Anioł Bogusławski, reżyser teatralny i filmowy, autor warsztatu filmu dokumentalnego działającego od 2007 r przy Stow. Związek Podkowian i podkowiańskim C.K.i I.O., animator Podkowiańskiej Wideokroniki. W cyklu autorskich projektów słuchaczy U.O.POKOLENIA- Komu Wiersz Komu Piosenkę – prowadził wielokrotnie warsztaty teatralne, Emeryt.
Beata Teresa Tarłowska, współkreatorka i wieloletni koordynator U.O. POKOLENIA w Podkowie Leśnej , emerytka.
Monika Kraszewska-Dębska – zawodowo czynna nauczycielka z doświadczeniem scenicznym, aktywna uczestniczka działań, w zakresie sztuk plastycznych w Podkowie Leśnej, kreatorka naszych scenografii.

Grupa ‘Między Słowami’ afiliowana jest przy stowarzyszeniu Związek Podkowian, finansuje swoje projekty z systemowych dotacji zewnętrznych – konkursów grantowych – uzupełnianych dotacjami od osób prywatnych i wpływami z tytułu sponsoringu. Dzięki takiemu wsparciu nasze przedstawienia mają charakter otwarty, a wstęp na nie jest bezpłatny.
Wszystkim, którzy okazali nam swoje zainteresowanie i wsparcie – serdecznie dziękujemy

„Podkowa i teatr” Artykuł Zofii Broniek o teatrze domowym w Podkowie.